zhp
 Po raz kolejny rozliczając swój podatek za rok poprzedni, każdy może przeznaczyć jego 1% na rzecz Związku Harcerstwa Polskiego. Procedura ta jest prosta do przeprowadzenia dla ofiarodawcy, wymaga jedynie wpisania nazwy naszej organizacji i numeru KRS w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego. Mamy nadzieję, że zebrane fundusze pozwolą nam wesprzeć działania wychowawcze ZHP oraz 8NDH „Enklawa”.

DLACZEGO WARTO PRZEKAZAĆ SWÓJ 1% NA DZIAŁANIE 8 NDH „ENKLAWA”

– ENKLAWA to drużyna harcerska, należymy do ZHP (Organizacji Pożytku Publicznego)
– Stwarzamy możliwości spędzenia wolnego czasu w sposób ciekawy i kreatywny
– Stanowimy ciekawą alternatywą dla komputera i telewizora
– Rozwijamy się w takich dziedzinach jak ratownictwo medyczne, komunikacja, terenoznawstwo, survival etc.
– Organizujemy interesujące rajdy, biwaki, obozy, kursy, noclegi, które zapewniają niezapomniane wspomnienia
– Harcerstwo wychowuje dobrych ludzi
– ZHP jest największym stowarzyszeniem wychowawczym w Polsce

JAK PRZEKAZAĆ NAM SWÓJ 1%

Krok 1. Wybór organizacji pożytku publicznego
Związek Harcerstwa Polskiego znajduje się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1% podatku.

Krok 2.Wypełnienie zeznania rocznego PIT
Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy nazwę „Chorągiew Opolska Związku Harcerstwa Polskiego” następnie w informacjach uzupełniających kolejno „Hufiec Nysa” a następnie „8 Nyska Drużyna Harcerska „Enklawa”) i numer, pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym, czyli KRS 0000343254

przykład

Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP, nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Podatnik w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym może podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na rozdysponowanie przez organizację pożytku publicznego pieniędzy z 1% (np. wskazać na konkretny cel); informację tę może zamieścić w rubryce „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem”.

Informacje te zostaną przesłane przez Urzędy Skarbowe, jako uszczegółowi­­­­­­enie przekazanych kwot.

Krok 3.US przekazuje pieniądze dla ZHP
Pieniądze – 1% podatku należnego – na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy.

Podatnik nie może podzielić swojego 1% między kilka organizacji, dlatego nie ma prawnej możliwości rozdzielenia kwoty podatku np. dla ZHP i jednej z jej jednostek terenowych.

Bez Twojej pomocy będziemy działać, ale z Twoja pomocą możemy swoim działaniem objąć jeszcze jedno dziecko więcej, dać mu alternatywę, wskazać dobrą drogę do dorosłości!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PAŃSTWA POMOC